Фотографія використана з книжки Данилюк А.Г. "Народна архітектура Бойківщини. Житлове будівництво"
Деякі пам'ятки житлово-господарського будівництва представлені в Музеї народного будівництва м. Сянок (Республіка Польща) і відтворені в секторі "Бойки". Тут експонується хата 1861 року з с. Скородне (див. рисунок), що в Бескидах. У плані вона складається з сіней, хати, комори, боїща, стайні. Друга хата, теж із Скородного, побудована 1906 року. Вона має традиційне бойківське планування (сіни - хата - комора), але в сінях тут влаштована невеличка кухня. Із с. Волковиї перевезено хату початку XX ст. з коморою, сіньми, стайнею.

У Музеї народного будівництва в Сяноку експонується церква 1731 р. з с. Гронзьова, розташованого над рікою Вяр, на західній окраїні Бойківщини. Вона триверха, тризубна. Естетичність пам'ятки підкреслює галерейка, яка оперізує її бічні стіни і фасад. На внутрішніх стінах церкви збереглась поліхромія 1735 року, виконана темперою. Іконостас виконаний також у цей час.

джерело матеріалу: Данилюк А.Г. "Народна архітектура Бойківщини. Житлове будівництво" - Львів: НВФ "Українські технології", 2004. - 168 с.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 11 грудня 2006 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):