21.04.2013 13:31 (Категорія: СТАТТІ Водні потоки Карпат)

Автор: Інтернет-газета "Післязавтра"


Вода на Закарпатті - це колиска життя не тільки для людей


Автор фото: root at carpathians.eu

Береги річок і озер часто називають колискою життя, адже тут живиться потомство ряду видів тварин, тут легко знайти їжу. Закарпаття, на відміну від деяких інших регіонів України, багате тим, що територія переплетина густою сіткою блакитних артерій, які забезпечують чистою водою людей і фауну в достатній кількості.

Компанією Кораловий Клуб Європа відібрані самі високоякісні та унікальні продукти, які повністю забезпечують біологічну потребу організму в повноцінному харчуванні і створенні здорової внутрішнього середовища.

За підрахунками вчених, у Закарпатській області налічується 9429 річок загальною протяжністю 19866 км, з яких 152 річки з довжиною більше 10 км. Всі вони належать до басейну Тиси. Відомо на Закарпатті також 137 озер, найбільшим з яких є Синевир, яке ще називають Морським Оком. Водойма, як магнітом, притягує до себе численних туристів. Розмістившись на 989-метровій висоті над рівнем моря, цей природний об'єкт є найбільшим озером в Українських Карпатах, а навколишня біорізноманіття - справжній скарб регіону. Торік Синевирське озеро визнано одним із семи природних чудес України.

Синевир - водно-болотне угіддя міжнародного значення. Воно внесено до переліку так званих Рамсарських угідь. Даний статус надається не просто і визначається по ряду критерій. Наприклад, водно-болотне угіддя повинно бути унікальним для відповідного регіону, мати особливу цінність для підтримання біологічного різноманіття, має посещаться водоплавними птахами; держава повинна взяти на себе обов'язки сприяти збереженню такого об'єкта.

Водоспад Шипіт знаходиться на річці Пилипець в 6 км від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті. Вода у водоспаді спадає численними мальовничими каскадами, зачаровуючи погляди туристів. Свій початок струмок бере на високих Боржавських полонинах. Навесні, завдяки талим водам, водоспад особливо гарний. Улітку ж водоспад являє собою невеликий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Загальна висота 14 м.

Цікавий водоспад ще тим, що він збирає у себе раз на рік натовпу народів з різних країн, завдяки фестивалю, що проводиться з 1993 року, коли кілька хіпі зі Львова вирішили відродити традиції Гауі. Фестиваль Шипіт замислювався як хіповський фестиваль. Таким він і залишився. Тут проводяться й інші громадські заходи, існують - день дітей, конкурс краси "міс Шипот" і, найграндіозніша подія - Івана Купала. За місцевими традиціями він святкується 7 липня. Розлучається величезне багаття з 5 метрових сухих дерев. У підготовці громадських заходів беруть участь всі бажаючі. Заборон і обмежень немає.

Важливість ролі водно-болотних угідь для біосфери Землі вчені довели давно. Це регуляція запасів прісних вод, підвищення відповідного рівня грунтових вод, фіксація вуглекислого газу атмосфери, уповільнення ерозії, підтримка біосферного різноманітності. Не дивно, що, першої конвенцією ООН, яка стосувалася охорони природи, була Конвенція про водно-болотні угіддя, підписана 2 лютого 1971 в іранському місті Рамсар. Україна приєдналася до цього документа в 1996 році і стала 113 державою, увійшла до числа Договірних сторін.
Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):