17.10.2014 14:17 (Категорія: СТАТТІ Карпатський народ)

Автор: Бойкосвіт


Розвідка Ігоря Чудійовича про Орявчик


Дзвіниця церкви Богоявлення, село Орявчик

Торік у стрийській друкарні «Рій» з’явилася невеличка 32-сторінкова публікація, присвячена історії села Орявчик на Сколівщині, Центральна Бойківщина, Сільська Верховина. Її автор – багаторічний дослідник бойківського краю, колекціонер та краєзнавець за покликанням, мешканець м. Сколе Ігор Чудійович.

«Ця розвідка не претендує на історію села, але нехай вона буде початком для її написання іншими дослідниками,  – так зазначає в анотації автор. До речі, рід Чудійовичів походить саме з Орявчика.

На думку Ігоря Чудійовича, насправді терен було заселено задовго до 1591 року, коли князь  Костянтин Острозький  видав акт на заснування Опорця, а роком пізніше зайняв долину Орявчика.

Публікація містить 10 кольорових публікацій, переважно це світлини храмів Богоявлення Господнього (1862) та Святого Миколая (1931), а також дзвіниця церкви богоявлення (1801) з різних часів та ракурсів. Прикметно, що саме історії церкви автор приділив найбільше уваги.

Зараз в Орявчику мешкає 180 осіб. Тут є підйомник та траса  довжиною 1000 м. Неподалік розташований гірськолижний комплекс «Плай» та курорт Тисовець.
Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):