11.04.2011 00:00 (Категорія: СТАТТІ Заповідні території Карпат)

Автор: Електронний інформаційний вісник ПОТІК


Природні джерела - рекреаційний потенціал Карпатського НПП


Фото із ЕІВ ПОТІК

Природні джерела є особливою цінністю Карпатського національного природного парку. На території парку їх нараховується 791. Вони відіграють важливу рекреаційну роль, проте не знайшли цілеспрямованого застосування в практичній медицині, оскільки недостатньо вивчені.

Джерело - це природний вихід підземних вод на земну поверхню. Важливе значення мають мінералізовані та мінеральні води. До перших відносять води, які містять помітну кількість мінеральних речовин. Розрізняють слабо-(0,5-5 г/л), середньо- (5-30 г/л) і сильно-мінералізовані (більше 30 г/л розчинних солей) води.

Води мінеральні - підземні води з мінералізацією не менше 1 г/л води, що характеризуються підвищеним вмістом біологічно активних речовин (С02, H2S, Fe та ін.). Найчастіше їх використовують в санаторному лікуванні.

За кількістю розчинених мінеральних речовин та вмістом спеціальних біологічних компонентів мінеральні води поділяють на три типи: природно-столова (загальна мінералізація менше 2 г/л, без біологічно активних компонентів), лікувально-столова (загальна мінералізація від 2 до 8 г/л), лікувальна (загальна мінералізація від 8 до 12 г/л).

Слід пам'ятати про те, що постійно вживати можна тільки столову воду. Всі інші види мінеральних вод повинні застосовуватись після консультацій з лікарем, щоб не зашкодити своєму здоров'ю. Зрозуміло, що вода з кожного із джерел повинна пройти клінічне дослідження. Після отримання такого дозволу та позитивних висновків від спеціалізованої установи можна займатись їх промисловою розробкою.

Отже, природні джерела є доволі перспективними для інвесторів та для розвитку рекреаційної привабливості території парку.
Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):