В Україні, на Галичині, є місто Завалів", назване так від валів, що у давнину тут були насипані для захисту від ворогів. Ці вали були насипані довкола гори трьома рядами.

Старі люди чули від своїх дідів і прадідів, а нині нам повідають, що багато століть тому прийшов з ордою на Руську землю Батий, татарський хан. Галицький князь Роман став зі своєю дружиною проти орди. Бачачи велику ворожу потугу, а своє мале військо, спорудив три вали на горі для оборони від бусурманів, та дуже журився, що не може стати до бою з ворогами в чистому полі. Якось уві сні з'явився йому святий Миколай і звелів йти сміливо на татарські орди, а на тому місці, де розіб'є у битві поган, збудувати церкву Пресвятої Богородиці, бо саме вона допоможе йому здобути перемогу.

Прокинувшись, князь Роман рушив сміливо з дружиною на татар, погнав їх з Руської землі, й наздогнав на полі, що за містом Тисьмениця, й здобув славну перемогу над ними. А потому збудував на цьому полі церкву Успення Пресвятої Богородиці. При цій церкві є монастир, що називається Погоня, — бо на тому полі князь Роман наздогнав і здолав татар...

А між трьома валами у Завалові князь збудував церкву святого Миколая, що показався йому там уві сні й казав йти на татар.

джерело матеріалу: Легенди Карпат - Львів:Апріорі, 2010.-144с.іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 21 серпня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):