Не за горами Новорічні та Різдвяні свята. Їх з нетерпінням чекають жителі  міст і сіл Прикарпаття щоб зустріти Новий Рік, відсвяткувати за багатими народними традиціями Різдво Христове. Але  чекають їх не тільки прикарпатці, але й багаточисельна гвардія українців, гостей далекого та ближнього зарубіжжя, що вирішили провести свій зимовий відпочинок в Українських Карпатах.  Пройде ще якийсь місяць і десятки, сотні тисяч туристів заповнять всі вільні місця в пансіонатах, будинках відпочинку, лікувально-оздоровчих комплексах і звичайно в садибах господарів, що активно займаються сільським зеленим туризмом.

Абсолютна більшість туристів прибуде в гірську місцевість, де стало престижним зустріти Новий рік, покататися на гірських лижах і санках, побачити на власні очі цікаві Різдв’яні дійства, які найцікавіше  відбуваються саме тут – на Гуцульщині. До послуг гостей будуть десятки канатно-бугельних доріг, пунктів прокату спортивного інвентаря,  спеціалістів туристської галузі, що організовуватимуть в горах активний відпочинок. Але мову повести хотілось би не про це.

Зима чи не кращий час для відпочинку, але це й період підвищеного ризику та травматизму. Сніг, лід, вітри та морози роблять будь-який відпочинок небезпечним для здоров’я та життя. Особливо це стосується тих, хто подорожуватиме з наплічниками на лижах через засніжені гірські крутосхили, підніматиметься на високі карпатські вершини.

Для того,  щоб зменшити вірогідність нещасних випадків з туристами максимум зусиль прикладає особовий склад Верховинського взводу пошуку та рятування туристів в горах Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону. Гірські пошуково-рятувальні  підрозділи в Косові, Верховині, Ворохті, Яремчі та Осмолоді вже зараз піклуються про те, щоб „гарячих” виїздів в сезон було якомога менше. Для цього перевіряються схили для катання на гірських лижах , канатні витяги, пункти прокату гірськолижного спорядження, потенційно-небезпечні місця. Проводяться співбесіди з працівниками туризму, господарями сільських садиб, всіма, хто буде мати відношення до обслуговування туристів. Ретельно готується до виїздів на пошуково-рятувальні роботи транспорт, створюються аварійні запаси бензину, продуктів та спорядження для проведення цих же робіт. Адже найбільша  кількість туристів  в гірських районах області в період з 29 грудня по 9 січня становитиме одночасно від 10-ти до 15-ти тисяч осіб.

Але все ж не менший обсяг роботи на малочисельну службу пошуку та рятування туристів в горах, яка в області налічує 30 чол. припаде на всі зимові місяці. Необхідне буде круглодобове чергування в пунктах, щоденне чергування в місцях масового катання на гірських лижах, на перетині популярних туристських маршрутів, в місцях масового скупчення туристів і т.п. Забезпечити безпеку такої кількості туристів трьом десяткам рятувальників практично неможливо то ж ми розраховуємо на серйозність, дисциплінованість і уважність самих туристів в першу чергу і в другу чергу власників і керівників туристських закладів та їхніх колективів. Хочеться, щоб  всі вони прониклись почуттям відповідальності за тих людей, які будуть відпочивати в їхніх закладах. А для цього хотілося б звернутись до них з проханням:

- застерігати туристів від авантюрних планів здійснення самостійних походів в гори;
- дотримуватись правил катання та поведінки на гірськолижних схилах;
- видавати туристам тільки справне гірськолижне спорядження та інвентар;
- просити їх не зловживати спиртними напоями під час активного відпочинку;
- консультувати туристів про небезпеку, яку таять в собі Карпатські гори;
- рекомендувати кваліфікованих та атестованих гідів для організації їх відпочинку
- навчитись самому і навчити інших надавати першу долікарську медичну допомогу
- виключити можливість подорожування в одиночку
- ставити забезпечення безпеки та життя клієнта вище будь яких інших цінностей

Дотримання цих вимог  безперечно сприятиме зменшенню нещасних випадків з туристами та зменшить  турбот працівникам гірської пошуково-рятувальної служби.

Але коли біди уникнути все ж таки не вдалося – оперативно зверніться до наших підрозділів коротко і стисло повідомте про надзвичайну ситуацію за наступною схемою:

- що сталося
- де це сталося
- коли це сталося
- які розміри НС
- напрямок розповсюдження
- наявність потерпілих
- чи існує загроза для інших
- які заходи були прийняті на даний час
 -- по рятуванню людей
 -- по ліквідації НС
 -- по оповіщенню про НС

І насамкінець чітко повідомте оперативному черговому хто передав дане повідомлення з вказанням прізвища, імені та по батькові, домашньої адреси, номерів телефонів, місця роботи та займаної посади. Будьте певні -  ”гірська швидка допомога” не забариться.

джерело матеріалу: http://www.verkhovyna.info/ua/verkhovyna/resque/winter/
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 07 березня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):