Шановні друзі! Ми вітаємо Ваше бажання здійснити сходження на найвищу вершину Українських Карпат і всієї України — гору Говерлу, висота якої складає 2061м. над рівнем моря. Одночасно хочемо зауважити, що Говерла хоч і не є технічно складною вершиною, але її підкорення під силу далеко не кожному.

Перш за все впевніться, що у Вас немає проблем з серцевими хворобами, артеріальним тиском, варікозом та іншими важкими недугами.

Якщо ж ви молоді і практично здорові — основну роль відіграє ваше бажання піднятися до вершини. Туризм — груповий вид відпочинку і на маршруті ви не повинні випереджати групу та відставати від неї, а тому необхідно мати мінімальну фізичну підготовку і бути готовим витримати той темп ходьби, який задасть Вам гід. Якщо ж цей темп зашвидкий для Вас — не соромтеся попросити про його сповільнення.

Не беріть в гори з собою багато непотрібних речей. Ваша форма одягу повинна бути максимально наближена до спортивної. Врахуйте, що на висоті 2000 метрів температура повітря зазвичай на 10-12º нижча ніж в долині. В більшості випадків в горах влітку йдуть дощі, тому обов'язковим елементом у Вашому спорядженні повинна бути накидка від дощу (її може замінити куртка з водонепроникної тканини). Тут переважно дують холодні вітри, тому необхідно мати з собою вітрозахисну куртку й теплий светр. Обов'язковим є також головний убір, який в прохолодну погоду зігріє вашу голову, а в спеку захистить від прямих променів сонця. До речі, радикальні зміни в погоді на Чорногірському хребті можуть відбутися протягом декількох годин. Врахуйте також, що в літні місяці з травня по вересень температура на вершині Говерли може опускатися до 0 градусів навіть вдень і тоді можливий дощ з мокрим снігом.

Із взуття бажано мати гірські треки (черевики з протектором типу "вібрам"), або добрі кросівки, але не з гладкою підошвою. Недопустимим є похід в гори в шльопанцях, кімнатних тапочках чи босоніжках. Ще Вам знадобиться на сходженні компактний наплічник об'ємом 10-20 літрів. В нього можна покласти запасний одяг, невеличкий медпакет, фотоапарат, відеокамеру чи бінокль. Не зайвими будуть в наплічнику декілька канапок та термос з чаєм чи кавою. З поліетиленовими кульками та сумками в гори не ходять. В руках під час ходьби можуть бути тільки лижні палиці.

Щоб сходження не здавалося Вам надто важким, рекомендуємо перед поїздкою зайнятися фізкультурою: побігати, походити в спортзал, щодня робити ранкову гімнастику. Підкорення Говерли — це одноденний похід розрахований на 6-8 годин активної ходьби. Якщо початковим пунктом сходження буде спортбаза "Заросляк" — відстань в обидві сторони складатиме 7-8 км.

Детальнішу консультацію Ви можете отримати за тел. (03432) 21941 та 21971 або (+38096) 3724400.

Буду радий зустрічі з Вами в наших Українських Карпатах.

З повагою до Вас, Василь Олексійович Кобилюк.

джерело матеріалу: http://www.verkhovyna.info/ua/verkhovyna/resque/hoverla/
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 07 березня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):