Жителі Києва — батько з донькою — цілу ніч провели в закарпатських Карпатах, але, на щастя, їхньому здоров’ю зараз нічого не загрожує, хоча їм довелося подолати понад 40 кілометрів засніжених гірських схилів і підйомів.

На полонину Драгобрат вони приїздять вже не вперше, у прес-службі Головного управління МНС України в Закарпатській області. Цього разу вирішили зупинитися на однойменній турбазі. У неділю ввечері власники туристично-готельного комплексу помітили, що гостей з Київщини ще з обіду ніхто не бачив, а годинник вже показував близько восьмої вечора. Після того, як запасними ключами відімкнули їхній номер, де лежали речі туристів, а гірськолижного спорядження не було, стало очевидним, що 42-річний Євген та його 21-річна донька Вікторія десь заблукали в горах. Спроба додзвонитися до них по мобільному також не дала бажаних результатів.

Про такий перебіг подій було негайно повідомлено рятувальників Рахівського, Ясінянського і Говерлянського аварійно-рятувальних пунктів (АРП). Через кілька хвилин слідами туристів з полонини Драгобрат вирушили громадські рятувальники, а їм на зустріч з низу, за маршрутом села Луг – Косівська Поляна, рушила команда професіоналів Ясінянського АРП. Пошукові роботи ускладнювалися густим туманом, що спустився на нічні гори, та снігопадом. Було прийнято рішення пошуки продовжити зранку.

І таки сьогодні, 27 лютого, близько дев’ятої години рахівські рятувальники біля шлагбаума лісництва в районі села Косівська Поляна зустрілися з екстремалами. Як наголошують рятувальники, що у даному випадку туристи не розгубилися, а прийняли у таких умовах єдино-правильне рішення: не блукати засніженими схилами, а поступово спускатися по гірському потічку вниз. Звісно дорога (майже 45 кілометрів) та ще й в нічну пору була не з легких, але, на щастя, усе обійшлося.

Коли сили вже майже почали мене залишати, перед очима повстали такі довгоочікувані постаті рятувальників, - пізніше розповість Вікторія.

Як стверджують в Головному управлінні МНС України в Закарпатській області, такі подорожі далеко не завжди мають такий щасливий кінець. Передусім, тому, що багато хто з туристів вважають за непотрібне про своє відлучення в гори повідомляти рятувальників. А заблукати в горах для людей приїжджих, котрі не знають місцевості, дуже просто. От правда, тоді їм вже не до “екстріму”, який іноді має вкрай трагічні наслідки.

джерело матеріалу: www.ua-reporter.com/news/15701/
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 березня 2006 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):