Одним з неповторних створінь чарівниці-природи є долина річки Яловий Потік на Іршавщині. До неї найкраще добиратися від селища Ільниця. Це район урочища Смерековий Камінь. За останнім будинком селища повертаємо вліво на північний захід. Лісова дорога піднімається по крутих схилах Кичери - однієї із численних височин Вулканічних Карпат.

По іншу сторону гребеня подекуди зустрічаються величезні валуни відкритих скель, зарослі величезного, вище людського росту, папороті. Незабаром виходимо на галявину на дні глибокої вузької ущелини.

На першому плані височіє Смерековий Камінь. Недалеко за ним - інша скеля, що місцями заросла чагарником. Ліворуч, на гребені хребта, що тягнеться уздовж яру, видно дві величезні кам'яні брили з вигадливими обрисами. Їх розділяє глибока тріщина. Це так званий Розколотий камінь. У міру просування по дорозі нагору перед очами, немов у чарівному калейдоскопі, відкриваються всі нові картини, одна фантастичніша за іншу. Стрімкою стіною по обидві сторони долини височіють скелі висотою в 5-6-поверхові будинки. Вони утворюють фантастичні сполучення, нагадуючи руїни дивовижних замків з вежами й зазубреними бійницями. Праворуч серед кам'яного хаосу самотньо стоїть тригранна піраміда, створена самою природою.

Виходимо на лісову галявину й тут на нас очікують нові чудеса природи. Перед нами величезний кам'яний одногорбий верблюд. А поруч із ним городище велетня - скупчення скель і стрімчаків, схожих своїми обрисами на зруйнований замок.

...Сонце сідає за гору. Останні промені золотять високу скелю. Але що це? Перед нами яскраво вимальовується профіль величезної людської голови. Риси особливо виразні, мужні. Відкрите чоло, очі не набагато викочені, прямий ніс, губи й борода лопатою, як у єгипетських фараонів... Здається, що кам'яний велетень дивиться на руїни замка, який ніби колись належав йому...

Не менш чудернацький здаються силуети скель, особливо при вечірньому освітленні. Створюється враження, що перебуваєш у чарівному скам'янілому місті. І ще здається, що вночі, коли все навколо стихає, ця казкова залита сріблистим місячним сяйвом долина оживає. З печер і ущелин у скелях виходять всі казкові герої й водять веселий хоровод...

джерело матеріалу: Лазаренко Е. А. | По вулканічним Карпатам: путівник - Ужгород: Карпати, 1978.- 96 стор.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 листопада 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):