Берегівські пагорби надають навколишній рівнині особливу принадність і своєрідність. У цьому районі зосереджена основна маса виноградників Закарпаття. Це один із самих теплих куточків області. Вулканічного походження ґрунт дозволяє збирати високі врожаї сонячних грон.

Виноградарі стверджують, що вулканічний ґрунт удень інтенсивно вбирає в себе сонячне тепло й повільно віддає його вночі. Це саме одне з важливих умов вирощування винограду високої якості.

Коли приходить пора збирання вонограду, у повітрі чути аромат зрілих грон винограду. Знамениті закарпатські вина народжуються в підвалах Берегівського заводу й інших господарств.

Рельєф берегівського регіону органічно з'єднав в собі чарівну мальовничість, достаток виноградних плантацій і багатство підземних комор. Дуже мальовнича Чорна гора під Виноградовом. Безсумнівна назва місту дав виноград, що займає схили колишніх вулканічних пагорбів. У цих місцях виноград росте з незапам'ятних часів. На Чорній горі виявлений лісовий дикий виноград, що на думку селекціонерів, був предком культурних сортів. Скелясті схили Чорної гори порізані терасами. Їх підпирають складені зі шматків різних вулканічних порід стіни. Сторіччями виноградарі благоустроювали схили, щоб вирощувати на них повні сонячної енергії грона.

джерело матеріалу: Лазаренко Е. А. | По вулканічним Карпатам: путівник - Ужгород: Карпати, 1978.- 96 стор.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 листопада 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):