Закарпаття нараховує більше 300 мінеральних джерел. Особливо багато їх у долині ріки Латориці і її приток. Тут розташовані вуглекислі мінеральні джерела типу "Боржомі". На їхній базі організований розлив вод у пляшки й відкриті відомі санаторії "Полонина", "Квітка Полонина", "Сонячне Закарпаття", "Синяк".

Санаторій "Полонина" - одна з перших здравниць, відкритих на території області після возз'єднання Закарпаття з Радянською Україною. Він працює на базі мінерального джерела "Поляна - купіль". Його особливість - лікування захворювань органів травлення. Сучасні з усіма зручностями корпуса розташовані на схилі гори, у природному лісопарку. Село Полонина лежить на автостраді Львів -Ужгород в 9 км від районного центра Сваляви.

Усього 11 км від Сваляви розділяють другий великий санаторій "Сонячне Закарпаття". Він розташований недалеко від Санаторія "Полонина", поруч із автомагістраллю Львів - Ужгород. Мінеральні води джерела "Поляна квасова" допомагають лікувати захворювання органів травлення й печінки. Прекрасні лікувальні властивості води "Поляни квасової" загальновизнані.

В 3 км від "Сонячного Закарпаття" і в 6 км від Сваляви розташована здравниця "Квітка полонини". Особливість якої - лікування захворювань органів травлення. Для цього застосовують мінеральну воду "Лужанска".

У долині річки Латориця розташована ще одна здравниця кардиологічного профілю - це санаторій "Карпати". Від нього 10 км до Сваляви й 16 км до Мукачева. Поруч із "Карпатами" проходить автострада й залізниця Львів - Ужгород. У районі санаторію теж виявлений мінеральне джерело, вода якого дозволить розширити профіль здравниці.

Мінеральні води є в селі Нелипине і у самій Сваляві. Невеликих джерел з водою різного ступеня мінералізації у Свалявскому районі чимало. Багато з джерел розташовані буквально біля дороги й позначені покажчиками, щоб втомлений подорожанин міг скористатися цим бурхливим процесом вулканізму в Карпатах.

джерело матеріалу: Лазаренко Е. А. | По вулканічним Карпатам: путівник - Ужгород: Карпати, 1978.- 96 стор.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 листопада 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):