Від табору "Верховина" дорога тягнеться лісом нагору по схилі гори Анталовецька Поляна. Через годину шляху виходимо на мальовничу галявину, де туляться два будиночки лісника. Перед ними розгалужується дорога. Повернувши на ліво, через півгодини вийдете на Вайдов Луг - простору галявину серед лісів, звідки відкривається захоплююча панорама Вулканічних Карпат, східчасті ярусу яких нагромаджуються на західному схилі долини річки Уж. На галявині багато квітів. Йдемо далі лісовою дорогою й незабаром на повороті, а саме на півдороги до вершини - підходимо до джерела, що б`є зі скелі. Його вода тече в масивну чашу, видовбану із андезитового моноліту. Тут можна зупинитися на відпочинок.

Після першого повороту дороги вліво звертаємо праворуч і продовжуємо підйом, орієнтуючись на біло-червоно-біле маркування. Йти треба тільки по лісовій дорозі. Скорочуючи шлях по одній зі стежок може завести вас в сторону від вершини. Правильність шляху перевіряйте по маркуванню. Входимо в старий буковий ліс. Стрункими колонами стоять могутні лісові велетні. Підйом тут уже не настільки крутий. Ідемо по маркірованій лісовій стежці й через годину виходимо ще до одного джерела, що б'є з-під каменів.

Від джерела продовжуємо підйом і через півгодини виходимо на Анталовецьку Поляни, від якої й одержала свою назву вершина. Вершина являє собою кратер давно погаслого вулкана. Воронкоподібна западина оточена кільцевим валом. У східній частині кратера височіють фантастичні кам'яні стрімчаки, що нагадують замкові вежі. Це залишки вулканічних порід, викинутих з горловини вулкана на край кратера. Підйом до стрімчаків важкий, але, здолавши його, ви виявитеся на самій вершині - на висоті 971 метр над рівнем моря.

джерело матеріалу: Лазаренко Е. А. | По вулканічним Карпатам: путівник - Ужгород: Карпати, 1978.- 96 стор.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 листопада 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):