Автор фото: Чинька Михайло
Автор фото: Чинька Михайло
Горгани — гірський масив в Івано-Франківській і частково в Закарпатській областях. Гори складаються переважно з пісковиків. Сама назва "Горгани" походить від місцевої назви кам 'яних осипищ, що вкривають вершини гір, — ґреготи, ґорги. ґоргани.

Південно-східні Горгани — разом з іншими масивами Карпат — є територією проживання гуцулів.

Горгани розташовані між долинами річок Мизунки і Ріки на північному заході і Пруту на південному заході. Масив поділяється на низькогірні Зовнішні (Берегові, Скибові) та вищі Внутрішні (Центральні, Привододільні) Горгани. Весь масив Горган сильно розчленований ріками на окремі хребти. З боку басейну Дністра та Пруту - річки Свіча, Лімниця, Бистриця, з боку басейну Тиси — Теребля, Тересва, Чорна Тиса та їх численні притоки. На річках — пороги, водоспади. Є невеликі озера.

Найвища вершина Горган - Сивуля Велика (г. Лопушна, 1836 м) міститься на хребті Сивуля в межиріччі Лімниці та Бистриці Солотвинської. У Івано-Франківській області розташовані основні хребти: Аршиця (г. Горган Ілемський, 1587 м), Яйко лемське, Грофа, Ігровець (1803 м), Великий Петрос (1765 м), Гропа (1763 м), Добошанка (1754 м), Грофа (1748 м), Попадя (1740 м). Синяк (1665 м); на Закарпатті — Негровець, Стримба (1719 м), Буштул, Берть, Братківська (1788 м). Найбільший водоспад у Карпатах розташований у Горганах — це Манявський водоспад на річці Маняві (16 м).

джерело матеріалу: Легенди Карпат - Львів:Апріорі, 2010.-144с.іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 липня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):