12.02.2015 12:45 (Категорія: Заповідні території)

Автор: Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, професор,


Під час візиту румунів на Рахівщину обговорили відновлення руху поїздів та створення спільного біосферного резервату


10 лютого цього року, делегація повітової ради румунського повіту Марамуреш, на чолі із головою повітової ради Замфіром Чічеу, відвідала із робочим візитом Рахівщину.

Під час поїздки гості ознайомились із роботою дитячого садка та будинку культури у селі Біла Церква, українсько-румунського деревообробного підприємства «ВГСМ» та станції з очистки води і грунтів у Великому Бичкові. У Діловому, на місці зруйнованого через Тису моста, обговорили проблеми його відбудови, поспілкувались із служителями православної церкви у Хмелевому, були свідками церковних передзвонів між прикордонними церквами у Хмелевому та румунському селі Валя Вишеулуй.

В масиві Кузій та інформаційно-туристичному центрі в географічному центрі Європи Карпатського біосферного заповідника, ішла мова про розвиток транскордонного природоохоронного співробітництва та створення українсько-румунського   біосферного резервату у Марамороських горах. А на залізничній станції «Рахів» обговорено питання відзначення 120 - річниці введення в експлуатацію Сігет-Рахівської ділянки транскарпатської залізниці та перспектив відновлення руху потягів через Рахів до Румунії, Будапешта та Праги.

На завершення візиту у районній раді, за участі т.в.о.голови Рахівської районної державної адміністрації Віктора Медвідя, голови райради Михайла Фірки, Рахівського міського голови Ярослава Думина, голови Середньо-Водянської сільської ради Нуцу Шимона та автора цих рядків проведено круглий стіл, на якому детально опрацьовано план реалізації Меморандуму про поглиблення співпраці між повітовою радою повіту Марамуреш (Румунія) та Рахівською районною державною адміністрацією і Рахівською районною радою Закарпатської області (Україна) в розв’язанні екологічних та соціально-економічних проблем в прикордонних населених пунктах у верхів’ях басейну Тиси на українсько-румунському кордоні, яка була підписана 20 грудня 2014 року у Бая Маре.

Голова повітової ради Замфір Чічеу, зокрема наголосив, що для повіту Марамуреш приоритетним є будівництво моста у Діловому. А будівництво моста у Білій Церкві належить до компетенції румунського міністерства транспорту. На його думку українська сторона має підтримати будівництво обох цих двох об’єктів. Така позиція дала би можливість отримати фінансування за програмами Євросоюзу «Україна-Румунія» та «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». Сторони погодились направити з цього приводу звернення до Закарпатської обласної державної адміністрації та Кабінету Міністрів України.

Вирішено провести найближчим часом робочу нараду у Сігеті Мармаціей із питання відновлення руху поїздів до Румунії. Визнано також за необхідне, провести в Бая Маре, у повітовій раді, консультативну зустріч сторін щодо завершення підготовки номінації до ЮНЕСКО із створення українсько-румунського біосферного резервату у Марамороських горах.

За результатами робочого візиту румунської делегації, буде підписано відповідний протокол.
Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):