22.02.2015 08:43 (Категорія: Карпатський народ)

Автор: Ігор Тиличко


19 лютого біля Старого Самбора урочисто відкрили першу чергу вітрової електростанції «Старий Самбір-1»


Ці вітряки – справді перша «ластівка». Відкривши урочистості, директор ЕСО ОРТІМИ Максим Козицький повідомив, що на цьому майданчику вже залито фундаменти, на яких незабаром буде змонтовано ще два вітряки. Висота кожного – 119 метрів, довжина лопастів – 56 метрів, потужність генераторів - 3,3 мегавата. Отож, вітрова електростанція «Старий Самбір-1» буде найпотужнішою в Українському карпатському регіоні. Менші такі економічні джерела струму, як відомо, вже давно працюють біля Східниці. Другу станцію з шести вітряків буде споруджено з другого боку від Старого Самбора в напрямку села Стрільбичі.

В урочистостях взяли участь народний депутат Верховної ради Андрій Лопушанський, депутат обласної ради Тарас Федак, який відає інвестиціями, колишній голова ОДА Микола Кміть. А теперішньому голові Олегові Синютці директор ЕСО ОРТІМИ Максим Козицький наддав право разом з ним перерізати символічну стрічку пуску її в експлуатацію. За християнським звичаєм старосамбірські отці Іван Білик та Михайло Николин освятили новобудову.

Слід відзначити, що старосамбірська вітрова є третьою екологічною електростанцією, яку ЕСО ОРТІМА спорудила у Львівській області. Вже дають дешеву енергію теплова у Раві- Руській, яка працює на відходах деревини, і сонячна у Ралівці біля Самбора.

І насамкінець: першу світлину цього фоторепортажу я невипадково зняв під таким ракурсом. Внизу – два верстати-насоси, які помпують з надр Старосамбірщини нафту. В сторону Созані їх є більше десятка. Щоб пробурити свердловини і добратись до «чорного золота» самбірські і бориславські буровики витратили величезні кошти. Але нафти видобувається щораз менше, а згодом її взагалі не буде. А станції «Старий Самбір» даватимуть дешеву екологічно чисту енергію поки над Карпатами віятиме вітер.
Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):