Фото із путівника Праліси в центрі Європи
У Карпатському регіоні часто полюбляють розповідати історію про одну жінку, яка народилася на початку 20 століття в Австро-Угорщині, в 30-х роках вийшла заміж вже в Чехословаччині, потім проживала в Угорщині, де і побачила світ її перша дитина. Друга народилася вже у Радянському Союзі, а сама жінка померла на початку 90-х рр. в Україні. Дивовижний факт, особливо якщо зважити на те, що наша героїня усе своє життя провила в одному із карпатських сіл.

Історія цієї жінки є яскравою демонстрацією бурхливого минулого Карпат. Дана територія постійно передавалося та розподілялося між різноманітними суміжними державами. Таким чином тут сформувалося етнічна мішанина із різними релігіями, мовами та культурами. Близько 75% місцевого населення складають українці. Далі йдуть угорці (13%), росіяни (4%), румуни (3%), словаки (1%), а також вихідці із Австрії, Німеччини, Чехії, Польщі, Італії, Грузії і Вірменії. Загалом тут представлено 30 національних груп. Двомовні щити із позначенням міст, різні мови на ринках та різноманітні архітектурні стилі тільки підтверджують існування цього "багатокультурного" суспільства.

Подібна ситуація спостерігається і у випадку із релігіями. Тут налічується приблизно 26 релігійних напрямків і конфесій. Найбільшу громаду віруючих має православна церква. Прибічники автокефалії відстоюють самостійно визнану православну українську національну церкву зі своїм власним патріархом. Крім того в регіоні представлені протестантська та католицька церква. В рамках останньої функціонує як її римо-католицьке, так і греко-католицьке відгалуження. Греко-католицьку церкву також називають візантійсько-українською або Уніатською. Обидві католицькі гілки підпорядковуються Папі Римському, однак, мають своїх єпископів та власну літургію.

До Другої світової війни процвітала єврейська культура. Духовним центром євреїв було місто Мукачево, загалом тут налічується більше десятка синагог та знаних у цілому регіоні та за його межами закладів підготовки рабинів. До 1944 року 40% населення міста складали євреї. А загалом сьогодні їх налічується по всьому регіоні близько 14%. Голокост практично знищив цю процвітаючу культуру.

джерело матеріалу: путівник Праліси в центрі Європи
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 грудня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):