Фото використане з книжки "Кептарі українських Карпат" Карпинець І.
У Воловецькому районі кептарі збереглися лише в с. Нижні Ворота. Тут чоловічий кептар (носили вівчарі) називається "камазоля". "Камазоля" пряма за кроєм, запинається збоку зліва на чотири ґудзики і спереду має невеликий отвір для горловини, який запинається на один ґудзик. Зліва вверху є нашита маленька кишеня. Така ж кишеня, тільки трохи більша, є нашита внизу справа. Кишені обрамовані червоною смужкою сап'яну і обшиті червоними або синіми шкіряними нитками. "Камазоля" викінчена смужкою сап'яну на плечах або без неї, пройми рукавів не мають зовсім сап'яну. Бокові шви і низ обшиті двома сап'яновими смугами контрастних кольорів (зелена з червоною або червона з синьою). Ґудзики шкіряні. Спереду "камазоля" має "ціфри" — прикраси двох контрастних кольорів рослинного орнаменту. Спина "камазолі" гладка, іноді має одну "ціфру".

Жіночі кептарі також прямі обшиті чорним смушком без коміра, запинаються на ґудзики. Можуть мати прорізні кишені, або взагалі не мають кишень. Деякі кептарі мають переплетення з червоної шкіри, яке тут називається "коцка" і вишите зеленими і червоними шкіряними нитками. Обшиття називається "кривульки". Бокові і підкройні бочки на спині обшиті сап'яном, викінченим "кривулькою". Внизу, спереду і на спині розміщені сап'янові листочки з "ружою" (квіткою). Кептар обшитий коричневим сап'яном з зубцями і "кривулькою" з зеленого кольору волічки. Кептарик запинається на ґудзики, які тут називаються "пантлики".

 

Кептарі Воловецького району мають багато спільних рис з кептарями з Великого Бичкова. Спільність ця полягає в лаконічності, в місцях розташування декору, в простоті і строгості.

джерело матеріалу: Карпинець І.-І.І. | Кептарі українських Карпат. - Львів: Видавничий дім Панорама, 2003. - с. 56.: іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 травня 2008 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):