Народилася я і зростала в мальовничому Карпатському краї, на Косівщині, в селі із зеленими царинками та квітучими лугами, там, де вітер з гір запальну «гуцулку» на цимбалах та дримбах виграє, де потічки та чуркала найкращі співанки виспівують, - у Вижньому Березові. Своєрідна краса краю наклала відбиток на духовну культуру гуцулів, на їхню фольклорно-етнографічну творчість.

Краса і велич обрядових дійств, що проходили у моєму селі, чарівність і сила народної пісні, коломийки глибоко бентежили мою дитячу душу, сповнювали гордістю за наш талановитий і мудрий народ. Багато з побаченого та почутого я запам'ятовувала, а згодом почала записувати і впорядковувати. Пізніше, працюючи вчителькою у місті Косові, поповнювала свої записи відповідними матеріалами з інших місцевостей Гуцульщини та сусідніх районів Буковини.

Свої надбання я широко популяризувала: на зустрічах із школярами, на тематичних заходах у бібліотеці та Народному домі Косова, в косівських та верховинських друкованих виданнях: «Гуцульський край», «Роси Гуцульщини», «Гуцульщиниа», «Писанка» та інших.

Ще віддавна мріяла про видання книжки з кращими зразками прадавньої фольклорно-етнографічної творчості Гуцульщини, і лише тепер з'явилась у мене така можливість. Ця книжка є моєю скромною лептою у збереження національного духовного скарбу від забуття, щоб ровесникам про давнину згадати і нащадкам цей скарб передати.

У кожному тексті я намагалася зберегти фольклорну автентику, її витоки, що могло би послужити матеріалом для дослідження етнографії і фольклору Карпатського краю, а саме їх виникнення і розвитку.

джерело матеріалу: Малова-Малкович П. М. З карпатських джерел: фольклорно-етнографічеий нарис. - Чернівці: Місто, 2004. - 176 с.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 серпня 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):