Буковина... Зелене намисто України... Здається, ніде немає більш розлогих рівнин, зелених гір, як тут; нема більш милих, майстровитіших людей.

Цією назвою історично визначається південно-східна частина західноукраїнської землі, політико-адміністративна одиниця, що переважно просторово збігається з серединною частиною сучасної Чернівецької області. З етнографічного погляду тут маємо продовження у суміжних частинах подільського, покутського і гуцульського ареалів. Певна особливість полягає в тому, що на стиках цих ареалів склалися культурно-побутові реалії перехідного характеру. Це простежується в різних ділянках матеріальної і духовної народної культури. Позначилися також і різноетнічні культурно-побутові впливи внаслідок спільного проживання й спілкування буковинських українців з молдаванами, румунами, циганами, німецькими і російськими поселенцями. У центральній і південно-східній частині української Буковини склалися певні особливості традиційної архітектури, народного вбрання, вишивки і фольклору.

джерело матеріалу: 1. навчальний посібник "Етнографія України" С. А. Макарчук; 2. Данилюк Архип "Шляхами України". Етнографічний нарис. — Львів: Світ, 2003. — 256 с, іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 25 грудня 2005 року


Фотографії із proidysvit.livejournal.com