Автор: Святослав Фот
Хата складається з трьох приміщень: комори, хижі та сіней. Хижа збудована з масивних плениць, комора й сіни - з кругляків. Перед хатою є відкрита галерея, трохи піднята над землею.

Цікавий тип покриття цієї хати. У нижній частині даху у чотири ряди клали сніпки, щоб останній ряд лягав на лату майже горизонтально. Це утворювало площину, на яку товстим шаром (до 70 см) накладали солому-мерву. Гребень вивершували дашком із драниці. По ньому легко стікала вода.

Хата побудована в 1846 р. і спочатку була курною. Про це свідчить отвір у стелі та плями сажі, які проступають під побілкою. Лише на початку XX століття в ній вимурували комин, і дим став виходити у сіни. Запобігає пожежі стеля над половиною сіней, яка водночас є іскрогасником завдяки тому, що вона обмазана товстим шаром глини.

Хата перевезена до Музею народної архітектури та побуту у Львові в 1969 р.

джерело матеріалу: М. Тиводар. Етнографічне районування українців Закарпаття (за матеріалами традиційної культури другої половини XIX -першої половини XX ст.) / Карпатика. Етнічні та історичні традиції населення Українських Карпат кінця ХVIII-ХХ ст. - Ужгород, 1999. - Вип. 6.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 09 грудня 2006 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):