Автор: Вовчок Василь
Автор: Root at carpathians.eu
Автор: Вовчок Василь
У першу чергу Невицьке - улюблене місце відпочинку навколишніх населених пунктів. Місця тут справді надзвичайні, красиві, романтичні і всього за 12 км. від Ужгорода. Навколо пишна природа. Долина річки Ужа в цьому місці звужується і переходить у міжгір’я, схили якого вкриті густим лісом. Швидкоплинному Ужу тут перетинає шлях невеличка гребля. На березі старі химерні верби замислено придивляються до свого відображення у дзеркальній поверхні невеличкого водосховища, через який тягнеться підвісний місток... За Ужем, на лівому березі, розкинувся широкий луг. По річці снують човни.

Кожні вихідні берега Ужа тут "всіяні" людьми. Одні приїжджають сюди, щоб освіжитися у воді і позагорати. Інші спробують свою вдачу із вудкою. Є й любителі побродити за грибами. Інші полюбляють провести свій час у стін Невицького замку, який завжди є обов’язковим місцем відвідування відпочиваючими, а потім відпочити у колибі, що розміщена у підніжжі гори замку. Недорогі ціни і смачні страви Вас швидко приваблять. Там можна і самому спекти шашлик і насолодитися різними видами закарпатських вин сидячи біля ватри на товстих колодах. Сама будівля зроблена із дерева і оздоблена у народному стилі. Всередині вона прикрашена різьбою і своєрідними світильниками. Вона має цікаву форму - восьмикутну. Немає вікон і стелі. А якщо придивитися, то можна помітити отвір для диму на вершечку пірамідального даху. Колись ця колиба була тимчасовим пристанищем чабанів і лісорубів. Здається деревина так і випромінює запахи лісу, сонця і вітру. Шум маленької річечки, яка протікає повз цю будівлю, селить кожному спокій у його душі.

Решта проводять свій відпочинок у туристичному таборі "Верховина", який поряд із тим же замком. Кожному своє: ось на галявині бавляться дітвора, а дорослі грають нескінченний футбольний матч, безперервно поповнюючи свіжими силами склади команд. Вгамувати спрагу можна із джерела біля підніжжя гори Кевелів - з тріщини у скелі б’є холодний струмочок. Однак розповідь про красу Невицького буде неповною, якщо не згадати мальовничі Ворочевські скель, які стрімкою стіною обриваються над річкою Уж, відбиваючись у його сріблистих водах, як у величезному дзеркалі. Скелі складені з андизито-базальтів. Розчленована на шари порода дає наочне подання про напрямок потоків вулканічної лави.

джерело матеріалу: розповіді населення та путівникЛазаренко Е. А. По вулканічним Карпатам:путівник - Ужгород: Карпати, 1978.- 96 стор.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 21 серпня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):