Свою назву і славу село Кам’яниця отримала від надзвичайного каміння. Всім відомо, що найміцнішим каменем вважається граніт. Однак на Закарпатті є камінь, який по структурі є ще міцніший. Це вулканічні породи базальт і андезито-базальт. Побудовані з цих порід замки ще досі чинять опір силам часу.

Цим вулканічним породам властива надзвичайна міцність. Одна брукова шашка, витесана із такої породи, витримує тиск 2-3 тисячі кілограмів на один квадратний сантиметр. Такий чудо-камінь добувають у кар’єрі каменодробного заводу у селі Кам’яниця. Добування проводять відкритим способом. Ступінчаті тераси оголених порід досягають у висоту до ста метрів. Це анітрохи не псує ландшафт, а сам кар’єр дуже вдало вписується у навколишній пейзаж.

Каменоломня існує вже півсотні років. У радянські часи її потужність складала 30-40 тисяч кубометрів каменю на рік. А зараз до півмільйона кубометрів.

Всім звичайно видається нудною екскурсією по каменоломні і кар’єру, але не робіть таких негативних висновків! Тут можна побачити виходи на поверхню вулканічних порід, мозаїку їх складок і надзвичайну гаму забарвлення. А село було оббудоване адміністративними і житловими корпусами для робітників.

джерело матеріалу: [невідоме]
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 21 серпня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):