Рахів — адміністративний центр Рахівського району Закарпатської області. Перша згадка про поселення належить до 1447 р. (за іншими даними, — до 910р.).


Першими мешканцями Рахова, напевно, були втікачі-селяни з Галичини і Закарпаття. З XVII ст. інтенсивно заселяється правий берег Тиси у зв'язку з добутком солі в цьому регіоні, а також розвитком торгівлі, адже Рахів розташований на торгових шляхах між - Галичиною і Трансільванією, Молдовою і Угорщиною. В XVIІ ст. мешканці Рахова брали активну участь в опришківському русі (загони Пинти, Федора Бойка і Олекси Довбуша).


Неподалік Рахова (село Ділове, обабіч автотраси на Бичків і Тересву) установлено геодезичний знак, що символізує географічний центр Європи. Знак був установлений тут ще в 1887 році. Напис латиною на мармуровій дошці повідомляє, що в цьому місці перетинаються умовні лінії, які з'єднують найвіддаленіші пункти Європейського континенту. Визначення географічної широти і довготи цієї точки, яку було визнано центром Європи, понад століття тому здійснили вчені Віденської цісарсько-королівської академії наук Австро-Угорської імперії.


Рахів — найбільш високогірне місто в Україні (висота 820 метрів над рівнем моря; між найнижчою і найвищою вулицями — понад 600 м різниці у висоті). "Гуцульським Парижем" називали це місто-курорт перед Другою світовою війною іноземні туристи.

джерело матеріалу: Легенди Карпат - Львів:Апріорі, 2010.-144с.іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 01 жовтня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):