площа - 626 кв.км (15 400 га - с/г земель, 1 100 га - сади, 6 100 га - ліси).
Район межує зі Словацькою республікою - 5 км.
Загальна кількість населених пунктів складає 24, з яких 1 селище, 13 великих сіл.
Середня густота населення - 54,5 чол. на 1 кв.км.

Населення Перечинського району складає 32,7 тис.чол., з яких міське населення - 7,5 тис., а сільське - 25,2 тис. Центральні органи адміністративного управління району знаходяться у селищі Перечин (7,5 тис.чол.). Назва селища походить від слів "перетин", тобто перетин доріг, або ж має значення "земля пана Перечі".

Загалом на території району проживають представники близько 76 рiзних нацiональностей, серед яких виразно представлені українці, роми, словаки, волохи.

Переважну більшість території району займають гори, а найвищою точкою Перечинщини є вершина Полонина Руна, що підіймається на 1.479 метр. Високо у небо підіймаються гірські хребти Полонина Руна, Синаторіа, Чонтош та Липова скала. Значну роль у формуванні рельєфу відіграють річки Уж та Тур’я. На території району знаходиться вулканічне озеро Ворочівське та каскад гірських водоспадів Лумшорський. Між горами знаходиться відома Ужанська та Турянська улоговини. Максимальна температура в районі (влітку) +40°, мiнiмальна (взимку) - 32°.

Тут знаходиться єдиний у світі памятник листоноші (пам’ятник Федору Фекете, у селі Тур’я Ремети). Як стверджує історія, у ХІХ столітті у цьому селі проживав поважний чоловік, якого громада Турянської долини уповноважила виконувати високу місію, бути листоношею. Майже щодня з Турянської улоговини до Ужгорода, тодішньої столиці Ужанського комітату виходив Федір Фекете, аби отримати і розповсюдити листи та іншу важливу документацію серед жителів сьогоднішньої Перечинщини. околиці ШипотуЗдавалось, що в цьому немає нічого звичного, якщо не врахувати той факт, що відстань від Тур’ї Ремет до Ужгорода і навпаки, Фекете долав пішки з важкою сумкою, наповненою важливою кореспонденцією. Протягом багатьох років листоноша долав карпатські гори і річки, не знаючи втоми, але одного разу, взимку, переходячи річку по кризі, трапилося непередбачене: тонкий лід не витримав ваги чоловіка і тріснув Федір Фекете разом зі своїм цінним вантажем пішов на дно. Напружуючи останні сили, він спромігся зняти сумку і викинути її на берег, а сам загинув у гірському потоці. На знак подяки і великої пошани, громада села Тур’я Ремети на власні кошти спорудила монумент відданому своїй праці листоноші.

На території району знаходиться унікальна дерев’яна церква у селі Лікіцари та музей "Лемківська садиба" у селі Зарічево.

Цікавим фактом з історії Перечинщини є те, що жителів одного з найбільших населених пунктів району - Тур’я Ремети, мешканці сусідніх сіл називають "жабляниками". І дійсно, якщо заглянути у меню одного з кафе села, то тут можна побачити у меню дві традиційні для цього села страви... "жаблячі лапки" та "черепаховий суп". Дивно, але як свідчить історія за часів нашестя Наполеона, в селі були розквартировані полонені французькі вояки, які потім тут і залишилися, назавжди створивши власні сім’ї і, звичайно, передавши свої французькі звичаї (зокрема, кухню) місцевому населенню.

ПеречинщинаФлора і фауна: серед лісових порід найбільш представлені буковi, смерекові, березовi. Здебільшого вони ростуть у горах на бурих гiрсько-лiсових та гiрських лучно-буроземних грунтах. В районі росте чимало представників флори, які занесені до Червоної книги Закарпаття, серед них такі рослини, як: астра аль-пiйська, баранець звичайний, бiлоцвiт весняний, пiдснiжник звичайний, пiзньоцвiт звичайний осiннiй, тирлич вирiзаний, шафран гейфеля, дзвоники карпатські, бузок угорський і ломикамінь карпатський. За своїм багатством не відстає від рослинного різномаїття і тваринний світ - тут водяться такі тварини, як: лисиця, вовк, єнотовидний собака, бурий ведмідь, борсук, куниця, ласка, горностай, тхір, видра, лісовий кіт, рись, заєць, білка, дикий кабан, козуля, карпатський олень, глухар, рябчик, фазан, степова черепаха, вуж, гадюка звичайна, саламандра. У річках району водиться багато риби: форель струмкова, харiус, андруга, малий чоп, умбра, бабець, пiдуст, мiнога угорська.

На території району знаходяться заказник "Соколові скелі", де охороняються унікальні види рослин та птахів.

джерело матеріалу: www.all.zakarpattya.net
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 25 січня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):