Місто Мукачево (населення складає 88,8 тис., чоловік) розміщений на стику Вулканічних Карпат і Закарпатської низовини, на берегах річки Латориці, в 42 километрах від Ужгорода.

Мукачево з’явилось 10 столітті біля замку "Паланок", оберігаючого торговельні шляхи, які йшли із гірських перевалів. Замок за свою довгу історію багато раз перебудовувався. Подільский князь Федор Корятович зміцнив його і заснував тут православний монастир, а в 15 столітті стає центром російської культури в Закарпатті. Пізніше при австро-угорської монархії замок перетворили в тюрму, де сиділи політичні в’язні. Місто відоме як одне із центрів національно-визвольного і революційного руху. Адже тут 26 жовтня 1944 року відбувся з’їзд представників народних комітетів, який прийняв згоду на об’єднання Закарпаття з Україною.

Сучасний Мукачево - індустріальне місто, де знаходяться такі промисловості, як: машинобудування, харчова, легка і деревообробна. Провідні підприємства міста є верстатобудівні і виробництво електропристроїв, мебельний комбінат, швейна і лижна фабрика. Із старовинних споруд в місті зберігся замок "Паланок" (14 - 15 століття), часовня св. Мартина - пам’ятник готики 16 століття, колишня резиденція князя Ракоци (17 - 18 століття), "Білий дім" (18 століття), монастирські келії 1772 року, Шелестовська (1733 рік) і Миколаївська (1806 рік) церкви і інші історичні пам’ятки.

В Мукачеві знаходяться обласний русійський драматичний театр. А із історією міста гості можуть ознайомитись в історичному музеї. Недалеко від Мукачева знаходиться санаторій "Синяк" оточений горами, покриті мішаними лісами. Є також і ще один санаторій - "Карпати" (7 кілометрів від Мукачева) розташований на гірському схилі, вкритий чарівними лісами. Даний санаторій розмістився в корпусі колишнього будинку, який належав графам Шенборнам, побудований в стилі німецького ренесансу в 1890 року.

джерело матеріалу: мапа Київської військово-топографічної фабрики
статус матеріалу:  початковий матеріал
встановлено: 23 січня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):