Автор: Андрій Жежера
Село Келечин (з угорської Kelecsény, населення – 679 чол.) Знаходиться в Міжгірському районі, Закарпатська область.  Розташоване в долині річки Репинки. Через село проходить автодорога Міжгір`я — Воловець.

Перша письменна згадка про село датоване XV століттям.

Колись тут жив мудрець і казкар Михайло Шопляк-Козак. Від нього записано багато казок, легенд та історій. За його оповіданнями Келечин - не дуже старе село, заснувала його родина Зубанич, й перша церква стояла на березі Зубанічевскої. Ця церква була спалена татарами разом зі священиком, який служив літургію, хоча люди і втекли. Очевидно, мова йде про події XVI ст., Або про 1659 р., коли кримські татари зруйнували багато сіл на південь і на північ від Хуста. На початку XIX ст. згадується друга дерев'яна церква на 250 віруючих, яка стояла на цвинтарі, розташованому на березі Ковалевської (в цьому селі найпоширеніше прізвище - Коваль). У 1871 р. церква згоріла, вціліла тільки дзвіниця.

У 1895 р. нижче старого кладовища була побудована третя церква - типова кам'яна базиліка з вежею і освячена в ім'я Св. Архангела Михаїла. У ті часи священиком був Іван Волошин - батько знаменитого Августина Волошина, який народився в Келечені, згодом став священиком і присвятив життя своєму народу, а в 1939 р. був обраний президентом Карпатської України. Пам'ять про видатного земляка увічнено в селі меморіальною плитою.

Окрасою Келечена можна сміливо назвати кам'яну церкву Св. Архангела Михайла, 1895 р. А також дерев'яну двоярусну дзвіницю XIX ст., Поряд з якою похований священик Іван Волошин, батько знаменитого Августина Волошина.

джерело матеріалу: http://karpatinfo.net.ua
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 18 грудня 2010 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):