Фото із kosino.com.ua
Косонь (угор. Mezоkaszony) – село в Берегівському р-ні, Закарпатської області розташоване неподалік україно – угорського кордону Косонь-Боробаш (1989р., 2003 р.).

Село відоме з 1333 р., а угорські джерела надають дані про село під назвою Козунь з 1332 р., а вже в 1682 р. село відоме під назвою Косонь.

Цими землями володіли окремі феодали, вони неодноразово продавалися, закладалися за борги.

У 1566 р. Косонь була розорена кримською ордою, але поступово відбудувалася та розширилася.

На початку 18 ст. феодальна експлуатація селян посилилася, тому місцеві жителі взяли активну участь в антигабсбургській війні 1703-1711 рр.

В селі діє реформаторський костел 14 ст. В центрі села встановлено монументи пам’яті загиблим в роки Другій світовій війні та жертвам сталінського режиму.

На території села діє санаторій "Косонь" з термальним басейном. Вода в басейні жовто-коричневого кольору і відноситься до високотермальних хлоридно – натрієвих вод середньої мінералізації та використовується для лікування і профілактики хвороб серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату, допомагає при захворюваннях шкіри та травмах кісток і м’язів, сприяє виведенню солі з нирок.

Вода косоньських джерел унікальна за складом і за хімічними властивостями та схожа на воду всесвітньо відомого бальнеологічного курорту Гойдусобосло в Угорщині.

Температура води в басейні 38-39 градусів. Сеанси перебування у воді для лікування складають 30-40 хвилин з перервою на 1 годину.

За 1,5 км від села Косонь розташовий оздоровчо-рекреаційний комплекс "Косино". Це невеликий туристично – оздоровчий комплек серед дубового гаю, де знаходяться чотири басейни, два з них термальні. Один, що працює у всі пори року, частково заходить в "Королівську залу", де можна, відпочити і перейти в чайну кімнату, душову, роздягальню, масажний кабінет чи магазин комплексу. Другий – літній, без переходу в комплекс. Температура обох басейнів +41°C.

Третій басейн з "Аква – баром", його температура +30°C, наповнення – прісна вода. Басейн з музичним супроводом, виконаний у мексиканському стилі.
Четвертий, дитячий басейн, працює літом. Біля нього розміщена дитяча ігрова площадка.

Всі басейни оточені лежаками, зручними доріжками, обладнані фонтанами та підводними гейзерами.

Температура води на виході зі свердловини +55 градусів, рН 6,7. Вода тут теж жовто-коричневого кольору від надмірної кількості заліза, солона на смак, зі слабким запахом сірководню. За даними бальнеологічного висновку ця вода придатна для зовнішнього застосування захворювань опорно – рухового апарату, серцево – судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин та міліарної систем.

А до недавна на цьому місці розташовувався оздоровчий комплекс "Шошто-Термал".

джерело матеріалу: http://travelua.com.ua/zakarpattya/beregivskij/koson.html
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 лютого 2013 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):