Фото із НКЧ Галичина країна міст, 2005/36
Порівняно з іншими гірськими районами, Турківщину менше відвідують туристи, позаяк тут менш розвинена інфраструктура рекреації та відпочинку, хоча вона має давні традиції. Варто згадати село Розлуч — чудове місце літнього та зимового відпочинку. Ще на початку XX ст. у Розлучі працювало 14 пансіонатів, які були розраховані на 400 гостей. У 1933 році в Розлучі був створений 50-метровий природній трамплін. За радянських часів ці об'єкти занепали, а велика частина району була розташована у прикордонній зоні, що значно обмежувало туристичний рух.

Адміністративним центром району є місто Турка, яке розташоване на лівому березі ріки Стрий у долині річки Яблуньки і її притоки, річки Літмир, за 134 км від Львова. Зі Львова можна доїхати сюди електричкою до мальовничої станції, збудованої сто років тому, а також автобусами чи маршрутками через Самбір.

Вперше про Турку згадується 1431 року. Назву поселення отримало від турів, які паслися на прибережних рівнинах. У 1730 році Турка стає містом, отримує магдебурзьке право. Розвиваються торгівля, ремесла, формується центр міста з ратушею і замком. До складу входять довколишні поселення: Старе Село, Слобода, Середня Турка, Горішня Турка. До 1867 року Турка складалась з кількох окремих ґмін (громад). Кожною з них керував війт і присяжні, асесори і рада. Також кожна ґміна мала свою ґмінну печатку.

У 1904 році було збудовано залізницю, яка з'єднала Турку зі Львовом і Закарпаттям через Ужоцький перевал. У 1940 році територія Турківського повіту, який належав до Станиславівського воєводства, була поділена на Боринський і Турківський райони Дрогобицької області. У місті збереглися пам'ятки архітектури: Миколаївська-середня (1739 p.), Миколаївська-горішня (перша половина XV ст.) і Успенська церкви (1750 p.). Турківщина стала центром Бойківщини, де кожні п'ять років відбуваються Всесвітні Бойківські фестини.

На сучасному гербі міста - у золотому полі чорний тур, а над ним три срібних ялинових гілки в один ряд на зеленому тлі.

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 25 квітня 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):