Нове Місто зараз є звичайним селом. Поселення вперше згадується в 1361 році. Родовий знак "Прус II" власників містечка Новоміських став гербом Нового Міста — на червоному тлі леза двох кіс, а над ними срібний хрест.

Тут народився Лукаш з Нового Міста — галицький філософ та просвітитель XVI ст., педагог. Він навчався у Яґеллонському університеті, де згодом викладав як бакалавр і доцент філософії, магістр вільних мистецтв (з 1521 p.). В останні роки життя Лукаш залишив Краків. Обіймаючи різні громадські посади у Новому Місті, до своєї смерті у 1542 р. вчений підтримував тісні контакти з краківським університетським середовищем.

з XVII ст. походить готичний костел св. Мартина, який добре зберігся донині. Колись він мав оборонне значення і був оточений валами.

У XVIII ст. в Новому Місті були дві невеликі дерев'яні церкви: парафіяльна Успення Пресвятої Богородиці і дочірня Пресвятої Трійці. У 1901 році завдяки о. Стефанові Макару розпочалось будівництво нової мурованої церкви, яку освятили в 1908. Церква щасливо пережила світові війни й атеїстичну радянську владу. Це досить вдале поєднання готично-романського стилю "Rohbau" з візантійщиною — нетиньковані стіни з червоної цегли, стрілчасті дахи і купол з маківкою.

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 25 квітня 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):