Автор: Root at carpathians.eu
Районний центр Сколе вперше згадується в історичних документах, датованих 1397 роком, але археологічні знахідки свідчать про те, що люди почали заселяти цю територію набагато раніше.

Після смерті Володимира Великого у 1015 році, його син Святослав, який князював у Турові на Поліссі, довідавшись про вбивство своїх братів Бориса і Гліба, вирішив тікати до Угорщини, звідки походила його дружина. Його наздогнали воїни брата-суперника Святополка. За наказом Святополка Святославу сколюють голову. Згідно з легендою, це й дало назву селу Сколе.

Поряд із селом Сколе у 1660 році дідич Олександр Заславський заснував містечко Олександрія. У центрі містечка був споруджений дерев'яний замок. З часом за містечком залишилась назва Сколе. У ХУПІ ст. у містечку та присілку Демня були закладені доменна піч і скляна гута. У XIX ст. дідич Сколе граф Евгеніуш Кінський будує в Демні паровий тартак. У 1864 році було засновано найбільшу в Галичині сірникову фабрику.

У 1886 році підприємці Гредель і Шмідт купують у Кінських сколівські ліси. Барон Гредель розбудував лісові промисли, заклав каменоломню, механічні майстерні, гідроелектростанцію.

У 1912 році Сколівщина була виділена зі Стрийського повіту і місто Сколе стало повітовим центром. Після прокладання через Сколе залізниці у 1885 році в місті та околицях інтенсивно розвивається рекреаційне господарство. У цей період були відкриті пансіонати, відпочинкові вілли, туристичне інформ-б'юро, кінотеатр, пляжі над річкою Опір, трамплін, хокейне поле, ковзанка і перша в Карпатах санна траса. У місті збереглись дерев'яні церви св. Пантелеймона (XVIII ст.) та св. Параскеви (XVII ст.).


Добірку фотографій надав Крамарець В. О.

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 квітня 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):