Біля Грушева село Добрівляни, відоме найбільшою кредитовою кооперативою на Дрогобиччині, яку зразково вів ґазда Іван Дуцяк. З іншого боку, у 1920-1930-х в Добрівлянах, які вважались національно-свідомим селом, діяв потужний комуністичний осередок.
З сусіднього села Воля Якубова походить полковник Січових Стрільців, провідник ОУН Андрій Мельник (1890-1964).
Далі, вже в передгір'ях Карпат, лежить село Івана Франка - Нагуєвичі. Хата, де він провів дитинство, не збереглась. У ніч з 8 на 9 січня 1996 року згоріла в Нагуєвичах двохсотлітня церква св. Миколая. Кілька років по тому згорів Літературно-меморіяльний музей-садиба Івана Франка.
На щаастя, в Нагуєвичах Вижніх збереглась дерев'яна церква Перенесення мощів св. Миколая, поставлена в 1801 році на місці давнього
монастиря. Батько письменника. Яків Франко, своїм коштом відновив вівтар у цій церкві. Колись у селі був замок Башів, монастир та жупи (солеварні).
У сусідньому селі Уріж довголітнім парохом церкви Покрови Пресвятої Богородиці був о. Карло Бандрівський.
Далі на південь розмістилося селище міського типу Підбуж, яке до 1963 року було районним центром. Поселення відоме з XVI ст. Наприкінці XIX ст. в містечку були повітовий суд, дві церкви (Собору св. Івана Хрестителя, мурована в 1828 р. за проектом Йозефа Вандрушки, та дерев'яна Преображення Господнього), костел, божниця. Підбуж був центром лісових промислів з паровим тартаком, але віддаленість до залізниць вберегла навколишні ліси.
джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу: повністю готовий
встановлено: 10 квітня 2011 року
Написати новий коментар (всі поля обов`язкові): |
Коментарів (0)
Коментарі відсутні