Першим містечком Дрогобицького району за Дністром є Меденичі (Мединичі, Медениця). Тепер це селище міського типу, яке у 1940-1963 pp. було районним центром. Перша згадка про Меденичі датується 1395 роком, коли тут перебував король Владислав Яґайло. Назва поселення пов'язана з розвитком в його околицях бортництва. Історики вважають, що Меденичі та сусідні поселення Луковиця і Кроватець існували ще у XIII ст.

У 1604 році у Меденичах гуляли заручини царевича Дмітрія (Самозванця) і Марини Мнішек — меденицької каштелянки. За австрійських часів на місці палацу Мнішків у Меденичах було збудовано повітовий суд та в'язницю. Був у містечку і бровар, а меденицьке пиво славилось в усій Галичині.

Є В Меденичах дерев'яна церква Успения Богородиці (св. Параскеви) (1644 p.), а також костел Пресвятої Трійці, збудований у терезі-янському стилі.

Неподалік село Рівне зберегло цікаве планування. У 1783 році це поселення під назвою Кьонігс Aye заснували німецькі колоністи-католики на землях скасованого василіанського монастиря у Летні під Меденичами. У плані воно має форму правильного п'ятикутника (на зразок Пентагону).

На центральній п'ятикутній Ринковій площі були розміщені кірха св. Себастіяна та Фабіяна, школа, у якій до 1939 року велось навчання німецькою мовою. Німецький дім та інші громадські будівлі. Від Ринку розходилось п'ять доріг, з'єднаних між собою поперечними вулицями у вигляді концентричних п'ятикутників.

у січні 1940 року, за угодою між СССР та Німеччиною, мешканці Рівного опинилися у III Райху.

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 квітня 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):