Проїжджаючи Микуличин і Татарів, залишаючи правобіч Яблуницький перевал (931 м), потрапляємо до Ворохти. Зараз Ворохта є селищем міського типу.

У Ворохті збереглась дерев'яна церква Різдва Богородиці, збудована у 1811 p., та багато довоєнних відпочинкових вілл, а також залізничний кам'яний арочний міст, збудований у 1894-1895 роках. При загальній довжині 130 м проліт становить 65 м. Це один із найбільших кам'яних мостів у Карпатах. Більшість подібних мостів на карпатських залізницях було зруйновано в часи П Світової війни і їх уже відбудовували за іншими проектами.

Ворохта є давнім кліматичним курортом та центром лещетарського спорту і туризму. За переписом 2001 року в селищі було чотири тисячі мешканців.

До Ворохти належить тепер туристична база "Заросляк", з якої переважно піднімаються на Говерлу (2060 м).
Через Говерлу та інші гори вододільного хребта до 1918 року проходив кордон між австрійськими там угорськими краями Австро-Угорщини, а у 1919-1939 pp. між Польщею та Чехо-Словаччиною. Тоді вздовж кордону були встановлені прикордонні стовпчики, які мали свою нумерацію і вказівники з напрямком до наступних таких стовпців. На стовпцях, що стоять на поворотах, є засічки, які вказують напрямок кордону (а також хребта). Вони є добрим орієнтиром для тих, хто подорожує безлюдними місцями Українських Карпат.

Під Говерлою, на полонині Пожижевській розташована найвища в Україні (1429 м над рівнем моря) наукова споруда, збудована в 1899 p., - біостаціонар Львівського відділення Інституту ботаніки НАН України, який включає метеорологічну обсерваторію та сніголавинну станцію. Полонина Пожижевська є теж найбільш вітряним та найвологішим місцем України — 1593 мм рт. ст. річних опадів.

 
Фото надав proidysvit at livejournal.com

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 06 лютого 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):