Автор фото: Root at carpathians.eu
Поряд з Болеховом розташоване село Гошів славне своїм монастирем і Чудотворною іконою Матері Божої. Першу історичну згадку про монастир у Гошеві маємо з 1570 року. Спочатку він був в урочищі "Чорний або Красний ділок". На початку XVII ст. монастир було пограбовано і спалено. Згодом за підтримки Євстахія Шумлянського святиню відбудовують. З часом її переносять на Ясну Гору, яку подарувала монастирю родина Гошовських. У 1835-1836 роках тут зводяться кам'яні споруди монастиря, а у 1842 році закінчується будівництво церкви Преображення.

Найбільшого розквіту монастир набув у 30-х роках XX століття завдяки допомозі Митрополита Андрея Шептицького та численних жертводавців Греко-Католицької Церкви. До Другої світової війни у монастирі проживало 70 ченців, які утримували і обслуговували лікарню, що діяла при ньому. На відпусти сюди приїжджали десятки тисяч паломників з усієї Галичини.

23 березня 1950 року монастир було закрито. Ще раніше, у 1946 року, пропала Чудотворна ікона Гошівської Божої Матері, відома з 1735 року. У 1991 році було відроджено монастир, а о. Ювеналій Мокрицький відтворив копію Гошівської Богородиці, яку у Римі поблагословив Папа Іван Павло II. Тепер щорічно монастир на Ясній Горі приймає більше ста тисяч прочан. До храму на горі веде хресна дорога.


Автор фото: Root at carpathians.eu

джерело матеріалу: Незалежний культурологічний часопис - Галичина країна міст, 2005/36
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 06 лютого 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):