Субформація буково-ялицевого лісу займає близько 76 тис., га (65% площі формацій) і поширена головним чином на північно-східних макросхилах Карпат на висотах 400-700 метрів над рівнем моря. Вона майже не виходить за межі помірної термічної зони М. С. Андріанова з сумою річних активних температур 1600-2200 °С, повним періодом вегетації близько 160 днів і періодом активної вегетації 130 днів. Ця субформацій об'єднує п'ять екологічних груп асоціацій: свіжі мезотрофні, вологі мезотрофні, свіжі евтрофні, вологі евтрофні і сирі евтрофні буково-ялицеві ліси.

Свіжі і вологі мезотрофні групи асоціацій поширені досить рідко в передгірної частини Бескид, на південних крутих схилах зі середньо глибокі і неглибокі дрібнощебнистими бурими лісовими ґрунтами. Свіжі евтрофні буково-ялицеві ліси зустрічаються в Бескидському та Майданському осередку на випуклих частинах південних схилів і характеризуються наявністю в II ярусі граба, дуба, в'яза гірського, черешні та добре розвинутим підліском ліщини і ожини щетинистої . Деревостан іноді досягають Іа бонітету.

Найбільш поширені вологі евтрофні буково-ялицеві ліси. Вони формуються на глибоких дрібнощебнистих бурих лісових ґрунтах на некрутих схилах на висотах 500-700 метрів над рівнем моря. В них об'єднуються найбільш продуктивні ялицеві фітоценози, запаси деревини в яких іноді перевищують 1000 куб. м на 1 га. Деревостан складний, з добре розвиненим підростом бука і ялиці. Бук росте по I бонітету. Сирі евтрофні буков-ялицеві ліси мають невелике поширення. Вони пристосовані до нижніх річкових терасах, при руслових ділянок і слабо похилим частинам схилів з перезволоженими, оголеними, іноді слабо торф'яністими ґрунтами. Їх продуктивність середня (II бонітет) і вони не мають промислового значення, але заслуговують охорони у зв'язку із їх водорегулювальним та ґрунтозахисним значенням.

джерело матеріалу: Природа Українських Карпат / Голубець М. А., Гаврусевич А. Н. Загайкевич І. К. - Київ: Наукова думка, 1988 року - 208.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 14 жовтня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):