В Українських Карпатах липові діброви збереглися як реліктові на Покутті і частково в передгір'ї Буковини, тобто в районах, де проявляється вплив клімату лісостепової зони. В ценотичному відношенні вони відрізняються від лісів подібного складу Центральної та Східної Лісостепу. В умовах більш м'якого клімату Карпат до складу першого ярусу крім дуба входять і такі західно- та центральноєвропейські види, як бук лісовий, явір, іноді ялиця. Під другим ярусом ростуть липа серцелиста, граб і клен польовий, а в ярусі підліску крім ліщини відзначені свидина криваво-червона, крушина ламка. Серед трав'янистих індикаторів зустрічаються такі західноєвропейські види, як плющ звичайний, барвінок малий, живучка повзуча, молочай мигдалеподібний, підсніжник білосніжний, зубниця бульбиста, а також монтангліколевий види - ожика лісова, телеком красива, купина мутовчата та інші.

У даній субформації найбільш розповсюджені такі типи: свіжа евтрофна липова діброва (асоціації липова діброва барвінковий і липова діброва ясменнікова); волога евтрофна липова діброва (асоціація липова діброва різнотравна) і сира мезотрофна липова діброва (асоціація липова діброва трясунковидноосокова).
Липові діброви мають важливе народногосподарське значення завдяки цінній деревині, заготівлі лікарської сировини та меду.

джерело матеріалу: Природа Українських Карпат / Голубець М. А., Гаврусевич А. Н. Загайкевич І. К. - Київ: Наукова думка, 1988 року - 208.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 21 липня 2012 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):