На території природного заповідника "Горгани" зростає 34 види вищих судинних рослин, занесених до Червоної книги України. Вони належать до 14 родин, найчисленнішою з яких є родина Орхідних (14 видів або 46,7%).

Ця родина - надзвичайно велика - це 735 родів і 17000 видів, що зростають у вологих тропічних лісах обох півкуль (в основному це епіфіти) з небагатьма представниками в помірній і арктичній зонах. У флорі України є 28 родів і 66 видів. В західних районах України протягом майже 200 років вивчення флори виявлено 53 види орхідей. У висотних поясах рослинності Українських Карпат зростає 47 видів родини.

Це єдина родина нашої флори, всі види якої занесено до Червоної книги України.

Гніздівка звичайна (NEOTTIA NIDUS-AVIS L.RICH) - багаторічна жовто-бура рослина, висотою 20-45см, з редукованими лускатими листками. Китиця багато-квіткова, досить густа. Квіти жовтувато-бурі. Цвіте у червні-липні.

Вид розмножується насінням, яке проростає під землею за участю гриба. Надземний гін розвивається на 9-10-й рік і через 2 місяці після цвітіння висихає. Рослина нормально розвивається тільки в затінених місцях.

джерело матеріалу: Електронний інформаційний вісник ПОТІК
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 10 квітня 2011 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):