Автор: Федонюк Ольга
Завдовжки до 100 мм. Тіло коренасте, спина забарвлена у оливковий, оливково-коричневий, сіро-коричневий, червонувато-коричневий, коричневий, сірий чи жовтуватий кольори.

Населяє рівнинні та гірські хвойні, мішані і листяні ліси, галявини, луки, болота, антропогенні ландшафти. В якості сховищ використовує лісову підстилку, прикореневі системи кущів та дерев, заглиблення в ґрунті тощо. Активна у темний період доби, ввечері та вранці. Залежно від температурного режиму та вологи, добовий ритм може змінюватися.

Жаба трав'яна (інша назва - жаба бура) доволі стійка до низьких температур, активна навіть при +2-3°С. Після зимівлі активні при температурі повітря +2-16°С. Першими після зимівлі з'являються статевозрілі особини. Ікру самка відкладає в березні-квітні на глибині 5-40 см. Для розмноження тварини обирають різноманітні водойми - стави, озера, заводі річок, калюжі тощо. Ембріональний розвиток триває 5-15 діб при температурі води +9-18°С. Метаморфоз завершується у червні-серпні. Статевозрілими трав'яні жаби стають на 3 році життя. Тривалість життя - 6-8 років. Зимують жаби у струмках, річках, болотах, в озерах. До місць зимівлі восени здійснюють міграції на відстань 1-1,5 км.

Живляться трав'яні жаби як сухопутними так і водяними тваринами (черви, молюски, комахи, павуки). Поїдають молодь інших земноводних та власну молодь. 95% у живленні трав'яної жаби становлять наземні корми. Пуголовки живляться детритом, водоростями, вищими рослинами.

Ікру жаби трав'яної поїдають планарії, хижі водяні комахи, тритони, кумки та жаби інших видів. Цьоголіток та дорослих особин включають у свій раціон риби, змії, птахи та ссавці.

джерело матеріалу: Федонюк О. В. | Земноводні та плазуни заходу України. - Львів: Сполом, 2006. 32 с, з іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 23 липня 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):