Автор: Федонюк Ольга
Завдовжки до 80 мм. Спина сірого, оливкового, жовтуватого, коричневого чи коричнево-червоного відтінків. На спині та на боках є темні плями. Часто є світла смуга вздовж хребта. Черевце біле чи жовтувате, іноді з плямами на горлі та грудях.

Типові стації - більш відкриті та сухі біотопи, ніж у трав'яної жаби. Це ліси, сухі бори, рідколісся, галявини, узлісся, луки, береги боліт та річок тощо. В горах відомі знахідки гостромордих жаб на висоті 800 м над рівнем моря.

Місця зимівлі покидає у кінці березня. Молодь з'являється дещо пізніше. Розвиток ікри триває до трьох тижнів, метаморфоз - до 3 місяців. Зимує у водоймах та на суші. Молоді жаби на зимівлю ідуть пізніше на 2-3 тижні за дорослих. Статевозрілими стають на 3 році життя.

Максимально активні гостроморді жаби (інші назви: жаба мочарова, болотяна жаба) у вечірні години. Живляться дощовими червами, наземними молюсками, багатоніжками, прямокрилими, рівнокрилими, клопами, твердокрилими двокрилими, лускокрилими. В складі поживи завжди переважають найбільш масові в даному біотопі види здобичі. Вороги у гостромордої жаби такі ж, як і у жаби трав'яної.

джерело матеріалу: Федонюк О. В. | Земноводні та плазуни заходу України. - Львів: Сполом, 2006. 32 с, з іл.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 23 липня 2007 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):