Фото із zoolife.com.ua
У гірських річках поряд із струмковою фореллю (Slmo trutta forma fario) і харіусом (Thymalus thymalus) поширені також головач звичайний (Cobitis taenia) і гольян звичайний (Phoxinus phoxinus). Під час відкладання ікри дунайський лосось або головатиця (Hucho hucho), якому серед європейських видів риб найбільше загрожує зникнення, направляється з Тиси проти течії у верхів’я її приток. З класу круглоротих зустрічаються мінога угорська (Eudontomyzon donfordi).
Ряд осетроподібних в Українських Карпатах представлений одним видом сімейства осетрових - стерлядь. Дуже рідко у верхів'я Дністра запливає севрюга. Вона нечисленна і переважають особини масою 0,9 кг при довжині 70 см, дуже рідко трапляються екземпляри по 16 кг і довжиною 125 см. Живиться молюсками, ракоподібними, черв'яками. Гібрид стерляді з білугою (бестер) можна вирощувати в ставках.

Ряд сельдеподібних в річках Українських Карпат включає два сімейства - лососевих та харіусових. До першого відносяться три аборигенних види - струмкова і озерна форель, і дунайський лосось, або головатіца, - а також акліматизовані райдужна та севанської форелі, сиг, байкальський омуль і гольц.

Ряд щукоподібних в карпатському регіоні представлені двома родинами - щучих і умбрових, в кожному з яких по одному виду.

Ряд коропоподібних в карпатському регіоні налічує до 40 видів, відноситься до сімейства коропових (плотва, вирезуб, ялець, головень, язь, червоноперка, верхівка, підуст, лящ, вусань, жерех, лин, карась, короп, тощо), в'юнових (звичайний голець, в'юн, щіповка), сомових (сом) і аміурових (карликовий сомик).

Ряд тріскоподібних в Українських Карпатах представлений сімейством тріскових, до якого належить єдиний прісноводний вид – минь річковий. Зустрічається в Черемоші і Пруті, рідше в інших річках, хижак, живе до 20 років.

Ряд окунеподібних в Карпатському регіоні об'єднує три сімейства: окунівих (річковий окунь, судак, берш, великий і малий чопи, йорж), бичкових (бички - гонець, батіг, ротан, головач, кругляк) і керчакові (звичайний і пестроногій підкаменщики). Чоп великий - ендемік дунайсько-дніпровського басейну, мешкає в рівнинній частині карпатських річок, в старицях. Довжина 35 см, маса 1 кг. Живиться зоопланктоном, поїдає бур'янисту рибу. Живе до 15 років.

Ряд колючкоподібні включають сімейство колючкових і один вид - трьох-голкову колячку, яка, будучи морської рибою, заходить в Дністер з Черного моря. Це маленька рибка з трьома колючими променями на спині, довжиною тіла 6-8 (до 12) см. Живе 4-5 років.

Ряд вугроподібних в карпатському регіоні вони представлені сімейством річкових вугрів з єдиним видом вугор річковий.

джерело матеріалу: 1. путівник | Праліси в центрі Європи; 2. Природа Українських Карпат / Голубець М. А., Гаврусевич А. Н. Загайкевич І. К. - Київ: Наукова думка, 1988 року - 208.
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 22 січня 2005 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):