Автор: Нуссбаумер, Рольф & Салес
Оляпка в Україні поширена тільки в Карпатах. Вона зустрічається вздовж гірських рік, хоча і не дуже часто. Вона гніздиться біля всіх гірських струмків. Вона досить чутливо реагує на забруднення водойм, тому її присутність є ознакою чистоти і хорошого екологічного стану водойм.

На відміну від інших співочих птахів оляпка може добре плавати і навіть пірнати. Але вона немає перетинок між пальцями ніг, тому рухається під водою за допомогою крил. Це виглядає так, ніби вона літає під водою. Під час пошуку їжі оляпка може залишатися під водою декілька секунд. Там вона рухається вздовж дна і шукає над і під камінням водяних комах, їх личинок чи рачків. Рідше вона живиться мальками риб. Раніше через це оляпку знищували мисливці, оскільки вважали, що вона зменшує рибні запаси. Але науковці довели, що риба становить дуже незначну частку в її живленні.

Все життя оляпка тісно пов’язана із водою. Ці птахи зберігають за собою відрізок водойми довжиною від кількох десятків до кількох сотень метрів. Там вони добувають їжу і гніздяться. Гніздо знаходиться безпосередньо біля води, каменів або коренів, іноді під мостами. Гніздо має округлу форму, діаметром його від 30 до 40 см., будується з моху і трав з одним входом збоку. З кінця квітня самка відкладає від трьох до п’яти яєць і насиджує від 15 до 18 днів. Після вилуплення молоді пташенята розвиваються дуже швидко і вже через 20 днів стають дорослими. Восени птахи залишають місця гніздівлі і перелітають до більших рік, які взимку не замерзають.

джерело матеріалу: путівник | Праліси в центрі Європи
статус матеріалу:  повністю готовий
встановлено: 25 грудня 2004 року


Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):